3 sposoby na piękne rzęsy
Oczy

3 sposoby na piękne i zdrowe rzęsy

Głównym zadaniem rzęs jest ochrona oka przed przedmiotami, które mogłyby się dostać do niego i spowodować podrażnienie. Nie każda kobieta jest obdarzona pięknymi rzęsami, ale każda chce je mieć. Dzięki pięknym, grubym i długim rzęsom oczy stają się większe, a nasze spojrzenie staję się uwodzicielskie. Dlatego należy o nie dbać a także pomagać w ich podkreślaniu.

Sposób na wzmocnienie rzęs jest naprawdę sporo. Od dawnych, sprawdzonych metod naszych babć, po nowoczesne produkty kosmetyczne.

 

Po pierwsze: pielęgnacja rzęs

Po pierwsze odżywiamy, rzęsy potrzebują składników odżywczych aby rosnąć i wyglądać zdrowo. Tak popularne wśród kobiet używanie tuszów i noszenie sztucznych rzęs prowadzi do osłabiania włosków, co może prowadzić do ich kruszenia i wypadania. Warto więc zainwestować w preparaty, które poprawią kondycję rzęs i regularnie je stosować.

Sorry, this product does not exist.
Eveline Serum do rzęs Bio Restore Kompleks 5w1 10ml
Eveline Serum do rzęs 8w1 total action 10 ml

Po drugie: najlepszy tusz do rzęs

sposoby na piękne rzęsyRównież należy wybrać taki tusz który będzie odpowiedni do naszych oczekiwań. Powinnyśmy zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy – czy zależy nam na ich pogrubieniu, wydłużeniu, czy podkręcaniu? A może na wszystkim naraz? Kierujemy się wyborem szczoteczki grubej, z włoskami o tej samej długości do rzadkich rzęs. Profilowanej, zakrzywionej w łuk która ma nam podkręcić rzęsy. Odpowiednia do prostych rzęs, rosnących do dołu. Asymetrycznej, doskonale radzącej sobie z delikatnymi, cienkimi rzęsami. Jej włoski z jednej strony są dłuższe, z drugiej krótsze, jest w stanie pomalować równo najcieńsze i najkrótsze, delikatne rzęsy w kącikach oczu. A także może być cylindryczna (ma wszystkie włoski tej samej długości) optycznie zagęszcza rzęsy. Zwykle stosuje się ją w maskarach pogrubiających.

Astor Tusz do rzęs Big&Beautiful BFly Butterfly Look Extreme Black
Bourjois Tusz do rzęs Twist up the Volume nr 52 Ultra Black
Sorry, this product does not exist. Sorry, this product does not exist.

Po trzecie: zmywanie makijażu

najlepsze płyny do demakijażuOstatnim najważniejszym etapem jest zmywanie makijażu. Można zmywać płynem micelarnym, preparatami do zmywania oczu, mleczkiem, czy tonikiem. Pamiętajmy o tym aby nie kłaść się z makijażem oczu. Rzęsy również powinny mieć szansę na zregenerowanie się i odbudowę. W związku z tym oszczędzajmy im ciągłego obciążenia tuszem do rzęs gdy tylko nie jest to niezbędne. Z pewnością odwdzięczą się nam pięknym wyglądem, powalającą długością i zdecydowanie zmniejszonym wypadaniem.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *