Lifestyle

6 sposobów na jesienne wieczory

Jesień to bardzo specyficzna pora roku. Mówiąc tak mamy na myśli nie tylko pogodę, ale w szczególności nastrój, który jej towarzyszy – smutny, ponury, tajemniczy i… sprzyjający depresji. Sami dobrze wiemy, iż jesień daje o sobie znać w naszej psychice. Niekoniecznie z tej dobrej strony! Siedząc na krześle w kuchni, przyglądając się kroplom deszczu, które spływają po oknie, nachodzą nas refleksje – głównie te mniej pozytywne. Przez co czujemy się niezbyt przyjemnie, a nasz humor pogarsza się z kropli na kroplę. Dlatego też postanowiliśmy wspólnie znaleźć kilka sposobów na jesienne wieczory, które nie sprawią, że poczujemy się przygnębieni. Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszamy Was na krótki poradnik jak przetrwać te melancholijne dni.

5 sposobów na jesień

#1 Spędzanie czasu ze swoją połówką / rodziną

Nie ma lepszego sposobu na poprawę humoru niż rozmowa z bliską nam osobą. Przebywając z naszym partnerem z pewnością nie będziemy się nudzić, a smutki odejdą w niepamięć! Na jesienne wieczory idealna będzie dobra komedia, którą jeszcze lepiej jak obejrzysz w doborowym towarzystwie. Wtedy żadne smutki nie są mile widziane! Maraton filmowy to wyśmienity sposób na jesienne wieczory. Tym bardziej jeśli wspólnie z bliską Ci osobą zaproponujesz jego powtarzanie np. co każdą sobotę.

#2 Ty + kubek kakao + fotel + miękki koc = ❤

Nie ma nic lepszego od kubka ciepłego kakaa (lub jak kto woli – herbaty), wypitego podczas siedzenia w fotelu pod cieplutkim, miękkim kocykiem. Nic tak nie poprawia humoru. Jeśli będzie Ci ciepło i przyjemnie, zupełnie nie zwrócisz uwagi na ponurą pogodę!

#3 Dobra książka

Już od dawna zamierzałaś/zamierzałeś przeczytać ciekawą książkę? A może zbliża się jakaś interesująca premiera? Jesień to idealny czas, aby nadrobić WSZYSTKIE zaległości w czytaniu. Daj się zaintrygować! Jeśli porządnie wciągniesz się w fabułkę książki z pewnością nie odczujesz ponurego klimatu jesienni. A do tego być może choć na chwilę przeniesiesz się w inny świat? Twoja wyobraźnia na pewno będzie Ci za to wdzięczna!

#4 Gry planszowe

Granie w gry planszowe to jedno z bardziej ciekawszych zajęć na długie wieczory, które jesienią nie tylko poprawi humory uczestników, ale także wciągnie na wiele godzin. Co za tym idzie minie nam kilka godzin, zanim zorientujemy się, że zrobiło się już na dworze zimno, ciemno i ponuro. Jesteśmy pewni, że czas spędzony na graniu na pewno nie sprawi, że będziecie się nudzić!

#5 Pieczenie/gotowanie

Kuchnia jest dla wielu z nas miejscem do odreagowania stresów i męczących dni. To całkiem zrozumiałe, bo kiedy już nam coś wyjdzie z dumą częstujemy naszym wypiekiem bliskich. Jesień to pora, w której jakby to powiedzieć mamy większe pole manewru – biorąc pod uwagę np. to, że jesienią śmiało możemy skorzystać z wyhodowanej dyni. Tworząc z niej pyszny placek dyniowy czy nawet gotując na jej bazie zupę krem. Pieczenie czy gotowanie pochłania dużo czasu, a w kuchni z pewnością nie odczujecie posępnego klimatu jesieni. Tam wszystko wydaje się być prostsze, skupiając się na przepisie czy mieszaniu składników nie dostrzeżemy, że czas już tak zleciał.

Zobacz: Przepis na szybki placek z dyni
Zobacz: Kurczak z ryżem na obiad – lekki i sycący

#6 Wasza propozycja

Punkt 6 jest miejscem, w którym sami możecie wpisać własną propozycję. Czekamy na nie w komentarzach! Jesteśmy bardzo ciekawi jak wygląda Wasza recepta na jesienny wieczór. Być może zainspirujemy siebie nawzajem?

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *