Włosy

Ampułki Joanna – o kuracji wzmacniającej włosy

Dziś kilka słów o ampułkach Joanna, czyli jak sprawdza się w użyciu i jak działa kuracja wzmacniająca włosy.

Z wielką pieczołowitością dbam o swoje włosy. Często poddaję się zabiegom, które z ogromną chęcią realizuję w zaciszu domowym – nie jest mi obce laminowanie, olejowanie, nakładanie setek masek i odżywek. Pamiętam jednak, gdzie zaczyna się dbałość o ich zdrowy wygląd. Dużą rolę ich obecnemu wyglądowi przypisuję zdrowej diecie, bogatej w produkty, które wspomagają ich porost oraz witalność już od cebulek. To właśnie o cebulki włosa warto dbać szczególnie – co zrobić, aby wzmocnić je tuż u nasady?

ampułki Joanna

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z ampułkami wzmacniającymi polskiej marki Joanna. Jako, że lubię eksperymentować, doskonale wiedziałam, że muszą trafić w moje ręce!

 

Kuracja z serii Z Apteczki Babuni to cztery, dziesięciomililitrowe ampułki zawierające w sobie szereg zbawiennie działających składników. Kuracja ma za zadanie przede wszystkim poprawić ukrwienie skóry głowy, wzmocnić włosy oraz nadać im zdrowy, pełen życia wygląd, na co pracują przede wszystkim ekstrakty ze skrzypu, rozmarynu oraz mieszanek wyciągów roślinnych z cennymi witaminami.

Sposób użycia jest bardzo prosty – ampułki Joanna należy wmasować w skórę głowy, pozostawiając ją na minimum trzydzieści minut (choć producent zaleca również nakładanie ich na całą noc), traktując je następnie szamponem oraz układając jak zwykle. Zabieg powinien być wykonywany co najmniej trzy razy w tygodniu przed każdym myciem wraz z pozostałymi produktami z serii dla najlepszego efektu.

ampułki Joanna

Ampułki Joanna działają na zasadzie podobnych do znanych wszystkim wcierek, które zdecydowanie mogą polepszyć wygląd oraz kondycję włosa. Przez ostatni tydzień sumiennie, co dwa dni nakładałam sporych gabarytów ampułki na co najmniej kilka godzin, dodatkowo masując skórę głowy. Tuż po aplikacji dosyć mocno mrowią skórę głowy, jednak uczucie to nie jest na tyle męczące, by stało się nieprzyjemnym. Bardzo szybko się wchłaniają, nie pozostawiając włosów tłustych ani nieprzyjemnych w dotyku, ba – miałam wręcz wrażenie, że znacznie je odświeżają. Tuż po wysuszeniu pukli zauważyłam tendencję do zwiększonej objętości fryzury, która w przyjemny sposób stała się puszysta oraz o wiele prostsza do opanowania.

ampułki Joanna

 

Na podstawie swoich wnikliwych obserwacji mogę powiedzieć również, że zdecydowanie opanowały problem wypadania włosów, których przy czesaniu szczotką nie pozostaje tyle, co wcześniej. Produkt rzeczywiście działa, zdecydowanie zajmując podium wśród preparatów które używałam do tej pory. Mam jednak wrażenie, że cztery ampułki to zbyt mało na przeprowadzenie kuracji, którą należałoby podtrzymać dla uzyskania obiecywanych efektów.

Drogie Panie, czy spotkałyście się wcześniej z ampułkami Joanna? Jak oceniacie ich skuteczność? Chętnie poznam Wasze opinie 🙂

Ampułki Joanna, czyli Kurację wzmacniającą włosy możesz kupić w sklepie Superkoszykl.pl

Sorry, this product does not exist.
Michalina Mielnicka

Pasjonatka mody oraz dobrych kosmetyków. Perfekcyjna Pani Domu - żaden brud się przede nią nie uchowa! Kobieta pracująca, z głową pełną pomysłów, fanka szycia i przeróbek, perfekcjonistka z ogromnym sercem do gotowania.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *