Tydzień Polskich Marek

Biały Jeleń – kultowy produkt Polleny – TPM #7

Symbole PRL-u? Kartki, ocet i oczywiście – szare mydło. Popularny Biały Jeleń do dziś ma swoją rzeszę zwolenników. Mało tego – jego grono odbiorców stale się poszerza. Obecnie kultowy Biały Jeleń to marka, pod którą odnajdziemy wiele produktów. Stale rosnące oczekiwania konsumentów i aspiracje producenta w kierunku ciągłego doskonalenia swojej linii, wpłynęły na to, że dziś, w dobie powszechności i łatwego dostępu do produktów – otrzymujemy kosmetyki i chemię najwyższej jakości.

Historia Polleny

Pollena Ostrzeszów swoją tradycją sięga roku 1940. Zakład powstał na bazie przedwojennej stolarni. Początkowo, zajmowano się w nim produkcją środków chemicznych. Pięć lat później, poniemiecka fabryka została przejęta przez państwowy przemysł miejscowy. Od tego czasu, zakład specjalizował się głównie w produkcji zasypek dla dzieci, maści przeciwko świerzbowi oraz syropu przeciwkaszlowego. Z czasem zaczęto poszerzać ofertę o mydlane proszki do prania, pasty do podłóg i butów, proszki do szorowania, a także proszki do mycia naczyń.

Pollena – inspiracją jest przyszłość

Rok 1954 przyniósł pierwsze znaczące zmiany. Zakład otrzymał status przedsiębiorstwa i przyjął nazwę Ostrzeszowskiej Fabryki Chemicznej. Od tego czasu postawiono na dynamiczny rozwój firmy. Pierwszą zmianą było wprowadzenie do asortymentu mydła powszechnego, znanego pod nazwą Biały Jeleń. Z biegiem lat fabryka inwestowała w rozwój parku maszynowego. Tym samym, oferta stale się poszerzała. W 1999 roku Ostrzeszowskie Zakłady Chemii Gospodarczej POLLENA wykupiły znak towarowy Białego Jelenia. Od 2007 roku przedsiębiorstwo uległo prywatyzacji, stając się firmą prywatną.

Zobacz wszystkie produkty od Pollena Ostrzeszów w SuperKoszyk.pl >>

Pollena dziś

Do najbardziej znanych marek Polleny, prócz Białego Jelenia, należą: Dzidziuś, Dr Reiner, BHP, FF for Family oraz Komfort. Linia produktów hipoalergicznych Biały Jeleń w ciągu dalszym oparta jest na szarym mydle. Dziś pod szyldem marki, pomijając kultowy środek myjący, otrzymać możemy m.in. kremy, balsamy, szampony oraz płyny do higieny intymnej. Co warto podkreślić, brand znany był już wcześniej, bo od 1921 roku. Jego wyróżnikiem nadal pozostaje hypoalergiczne zastosowanie. Prócz kosmetyków, w sklepach możemy również otrzymać środki czystości opatrzone logiem marki Biały Jeleń. Dzięki niezwykłej recepturze opartej na naturalnym mydle, bezpiecznych składnikach pielęgnujących oraz łagodnych kompozycjach zapachowych, produkty zapewniają komfort i pielęgnację tysięcy Polaków każdego dnia. Mimo, iż Pollena oparta jest na polskim kapitale, swoje wytwory eksportuje także za zagranicę, w szczególności na rynek środkowo i wschodnioeuropejski.

Z myślą o Kliencie i w trosce o środowisko

Warto dodać, że produkty Polleny są bezpieczne nie tylko dla Klientów, ale także dla środowiska. Produkowane są wyłącznie z biodegradowalnych surowców i nie są testowane na zwierzętach. Aby móc zagwarantować najwyższą jakość, środki przechodzą wiele badań technologicznych, które odbywają się w dedykowanych laboratoriach. Przeprowadzane są zarówno testy dermatologiczne, mikrobiologiczne, aplikacyjno-użytkowe, a także kliniczne w niezależnym Instytucie Matki i Dziecka. Ostatnie z wymienionych dotyczą przede wszystkim marki Dzidziuś.

Cele Polleny

Jak deklaruje producent, jego celem jest ciągłe wzmacnianie pozycji rynkowej. Do osiągnięcia tego celu służą m.in. poszerzanie dystrybucji i innowacyjność produktów. Dzięki takiej realizacji wizji przedsiębiorstwa, Pollena zwiększa nakłady na promocję wizerunku zarówno firmy, jak i poszczególnych marek. Tym samym stale wdraża nowoczesne metody zrządzania jakością oraz rozbudowuje oraz modernizuje swój potencjał produkcyjny oraz szkoleniowy.

Nasze propozycje produktów:

Zobacz także:

Super Pani Domu

Kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Uwielbia dbać o dom, ale przede wszystkim o siebie. Na blogu sprzeda Wam kilka tricków, a także opisze kosmetyki, które testowała.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *