najlepsze balsamy do ciała
Ciało

Jak dbać o ciało w sezonie jesienno-zimowym?

Jesień zagościła na dobre, a wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy. Warto więc się do niego odpowiednio przygotować. Mróz i zimny wiatr, to bowiem największe zagrożenia dla naszej skóry. Niewłaściwa pielęgnacja i brak zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi sprawiają, że traci ona swoją witalność. Staje się sucha i wrażliwa na warunki zewnętrzne. Oto kilka wskazówek, jak w prosty i szybki sposób pomóc naszej skórze o tej porze roku.

 

najlepsze balsamy do ciała

 

Najważniejszym krokiem jest odpowiednie nawilżenie skóry twarzy, która najbardziej narażona jest na przesuszenie. Najlepiej w tym celu wybrać kremy nawilżające, które zapobiegają nadmiernemu odparowaniu wody z jej powierzchni. Pamiętajmy również o ustach które najczęściej są spierzchnięte, do ich nawilżenia należy stosować pomadki ochronne.

 

Jak stosować kremy nawilżające i balsamy?

Kremy i balsamy do ciała należy stosować na mokrą skórę, tuż po kąpieli. Mamy bardzo dużo propozycji z kategorii nawilżenie. Należy również pamiętać o delikatnym osuszaniu ciału i stosowaniu dużej ilości balsamów, masła pielęgnacyjnego lub galaretki naftowej. Najlepiej używać ich dwa razy dziennie, jednak jeśli nie masz takich możliwości to rób to przynajmniej raz dziennie. Balsamy nawilżające, odżywcze czy brązujące nakładaj na całe ciało, natomiast antycellulitowe jedynie na fragmenty objęte skórką pomarańczową. Jeśli preparat antycellulitowy ma bardzo lekką konsystencje (jest np. w formie żelu), po kilku minutach, kiedy się wchłonie, połóż na to miejsce jeszcze warstwę nawilżającego balsamu do ciała. Najlepiej jest długo masować aż do wchłonięcia.

 

Zimą zapewnij skórze szczególną ochronę

Jesienią i zimą nie zapomnij stosować tłustych preparatów, ponieważ w tym czasie twoja skóra potrzebuje wyjątkowej ochrony. Jeżeli więc tydzień albo dwa smarujesz się balsamem o bardzo lekkiej konsystencji, a skóra mimo to jest przesuszona, zdecyduj się na ten gęstszy.

Najczęstszą przyczyną pękania skóry jest zimny wiatr. Dlatego lepiej dobrze się przed nim chronić zasłaniając twarz i smarując usta wazeliną lub tłustymi balsamami. W ten sposób chronimy skórę przed bezpośrednią przyczyną osłabienia jej kondycji, czyli działaniem ekstremalnie niskich temperatur.

Nie tylko latem zabezpieczamy się przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jesienne i zimowe słońce również potrafi być szkodliwe, dlatego powinniśmy stosować kosmetyki z filtrem UV.W celu zachowania letniej opalenizny lepiej stosować intensywnie nawilżające kremy samoopalające.

 

One Comment

  • Basieńka

    odkryłam niedawno fajną nową markę w douglasie. to benton cosmetics. kupiłam sobie ich snail bee high content lotion i jest idealny własnie zimą, kiedy skóra potrzebuje dodatkowej ochrony 🙂

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *