Makijaż

Delikatny makijaż no make up – jak go wykonać?

Make up no make up to propozycja idealna na ciepłe, letnie dni. Ostatnio opisywaliśmy Wam różnice między kremem BB i CC, dzisiaj przedstawimy ich praktyczne zastosowanie. Makijaż no make up to delikatny makijaż, którego zadaniem jest poprawienie wyglądu cery i podkreślenie jej atutów, przy możliwie małej widoczności. Dobrze wykonany makijaż nude będzie prawie niezauważalny – niewprawne oko może go nawet nie zauważyć.

Zobacz też: Różnice między kremem BB, a kremem CC

Makijaż no make up – jak wygląda?

Makijaż no make up cechuje się małą widocznością. Jest idealną propozycją na lato, ponieważ do jego wykonania potrzebna jest niewielka ilość kosmetyków. Cięższe produkty, takie jak np. podkład, można też zastąpić ich lżejszą wersją – kremem BB lub samą bazą pod makijaż. Ważną kwestią podczas wykonywania tego delikatnego makijażu jest idealne dopasowanie koloru kosmetyków do odcienia skóry. Dzięki temu nie uzyskamy efektu „maski”, a makijaż będzie niezauważalny.

delikatny makijaż do pracy

Makijaż nude jest świetnym pomysłem na make up do pracy lub szkoły. Z uwagi na swoją małą widoczność jest dobrym rozwiązaniem na makijaż dla nastolatki. By go wykonać należy używać lekkich kosmetyków, w niewielkiej ilości – jego celem nie jest idealne krycie i efekt Photoshopa, ale uzyskanie efektu świeżego makijażu i wypoczętej, promiennej skóry.

Makijaż no make up – krok po kroku

Do wykonania makijażu no make up potrzebujemy kilku niezbędników, które powinny być nakładane w odpowiedniej kolejności. By ułatwić Wam wykonanie, przestawiamy świeży makijaż no make up krok po kroku.

Krok 1. Podkład, baza pod podkład lub krem BB/krem CC – podczas wykonywania makijażu nude ważne jest ujednolicenie kolorytu skóry, jednak to nie efekt pełnego krycia jest tutaj najistotniejszy. Naturalny makijaż ma za zadanie podkreślenie świeżości i promiennego wyglądu, dlatego ilość podkładu powinna być niewielka. Jeśli stan skóry na to pozwala warto zrezygnować z podkładu zastępując go nawilżającym kremem BB lub tylko bazą pod podkład. Pozwoli to zadbać o odpowiednią kondycję skóry przy jednoczesnym nadaniu świeżego wyglądu.

makijaż nude podkład

Krok 2. Konturowanie i róż do policzków – za pomocą bronzera o naturalnym, pasującym do naszej cery odcieniu nadajemy twarzy delikatne kontury. Matowy róż do policzków nanosimy w niewielkiej ilości na kości policzkowe. Makijaż no make up nie znosi przesady, dlatego ilość nakładanych kosmetyków powinna cechować się umiarem.

Krok 3. Rozświetlenie – na kości policzkowe, łuk kupinyna i grzbiet nosa nakładamy puder rozświetlający. Dzięki temu skóra będzie wydawała się bardziej promienna, a kości policzkowe wydatniejsze.

Krok 4. Cienie do powiek, kredka do oczu – jeśli nasze oczy są wydatne z natury nie ma potrzeby dodatkowego podkreślania powiek i linii oczu. Jeśli zaś decydujesz się na użycie cienia do powiek lub kredki do oczu, zwróć uwagę na to, by ich odcienie były matowe i stanowiły wariację na temat beży, brązów i złota. Makijaż nude zakłada maksymalną naturalność wyglądu, dlatego warto, by oczy były tylko lekko podkreślone.

Krok 5. Tusz do powiek i błyszczyk do ust – by uzyskać efekt świeżego, otwartego oka warto dokładnie wytuszować rzęsy. Jeśli zależy nam na wyjątkowo naturalnym efekcie, można użyć tuszu w brązowym kolorze – delikatny charakter zostanie jeszcze bardziej podkreślony. Błyszczyk do ust powinien cechować się delikatnym kolorem. Beż, brąz lub przydymiony róż będą idealne jako wykończenie makijażu no make up.

makijaż no make up

Jak zrobić delikatny makijaż?

Make up no make up jest stosunkowo prosty do wykonania jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Podsumowując:

  • makijaż no make up nie jest nastawiony na perfekcyjne krycie – jego zadanie to rozświetlenie cery i naturalny efekt
  • kluczową kwestią jest niewielka ilość – zarówno w przypadku rodzajów użytych kosmetyków jak i ilości nanoszonych produktów
  • kosmetyki używane do wykonania delikatnego makijażu powinny cechować się idealnym dopasowaniem do odcienia skóry
  • cięższe kosmetyki – jak np. podkład mogą z powodzeniem zostać zastąpione lżejszymi kremami BB lub bazą pod makijaż
  • jednym z zadań makijażu na co dzień jest poprawienie kondycji skóry, która – uwolniona od ciężkich kosmetyków i wsparta nawilżającym kremem BB – ma możliwość oddychać i regenerować się

A Wy macie swój ulubiony rodzaj makijażu no make up? Dajcie znać w komentarzach czy znacie i stosujecie ten rodzaj makijażu!

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *