Aktualności

Czy dezynfekcja ubrań jest potrzebna?

Chcąc ustrzec się przed wirusami, bakteriami i grzybami należy zadbać o czystość i higienę wokół nas. Aby mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by ustrzec się przed wirusem lub zminimalizować zarażenia bakteriami, lub grzybami, oprócz higieny osobistej (szczególności mycia rąk), ważna również jest dezynfekcja ubrań, pościeli czy też ręczników. Są to rzeczy, które mają bezpośrednią styczność z naszą skórą i nie powinny być dla nas zagrożeniem.

Z badań przeprowadzonych w Centrum Badań Mikrobiologii Środowiskowej Zakładu Medycyny Uniwersytetu w Ottawie, wynika, że bakterie mogą być przenoszone z tkaniny na tkaninę, z rąk na tkaninę i odwrotnie. Nawet w pralce pozostaje duża ilość bakterii, która może zarazić kolejne pranie. Dlatego też samo upranie nawet w gorącej wodzie ze zwykłym detergentem nie wystarczy. By pozbyć się bakterii, musimy użyć produktów dezynfekujących i bakteriobójczych.

Dezynfekcja ubrań to jeden ze sposób na pożegnanie się wirusów, grzybów i bakterii, a co za tym idzie zabezpieczenie się przed zachorowaniem, lub szybsze pozbycie się choroby. Na rynku znajdziemy różne detergenty dezynfekujące ubrania, pościel czy ręczniki. Doskonałymi środkami dezynfekującymi są wybielacze i odplamiacze zawierające w swoim składzie chlor lub Vanisha Oxi Action Extra Hygiene. Dodatkowo produkty, które w swoim składzie zawierają chlor, możemy użyć jako środki bakteriobójcze do mycia łazienek, sanitariatów, klatek schodowych, terakoty.

Super Pani Domu

Kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Uwielbia dbać o dom, ale przede wszystkim o siebie. Na blogu sprzeda Wam kilka tricków, a także opisze kosmetyki, które testowała.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *