kosmetyki dr irena eris
Lifestyle

Dr Irena Eris – od problemów z cerą do spełnienia marzeń

Marzenia… czy warto je mieć? Jak myślicie? Ja wiem jedno – na pewno warto dążyć do ich spełnienia! Nie ma rzeczy niemożliwych, a pieniądze to nie wszystko! Ostatnio trafiłam na wywiad z Dominiką Nawrocką – autorką książki „Kobieta i pieniądze”, wspominam o tym, dlatego że w tej rozmowie padło kilka ważnych słów, które odniosły się do tego, że nie ma rzeczy niemożliwych – nawet jeśli nie mamy zbyt wiele funduszy: „Pieniądze? Znajdą się, najpierw trzeba mieć marzenia”. Dziwne, prawda?

 

Wszystko zależy od nas

Przede wszystkim to, że to czy będziemy mieć pieniądze na spełnienie swoich marzeń zależy od nas – możemy wyjechać do pracy za granicę, możemy wydawać mniej na przyjemności, a ostatecznie załapać się do dodatkowej pracy typu korektor tekstów, pisanie artykułów lub nawet napisać swoją własną książkę. Możliwości jest wiele, a WSZYSTKO zależy od nas i tego nie da się ukryć. Nie bez powodu mówię Wam o marzeniach zanim przejdę do sedna.

 

Kim jest Irena Eris?

Kosmetyki Dr Irena Eris
Autor: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) – Own work, GFDL

Ostatnio oglądałam w TV reklamę kosmetyków Dr Ireny Eris, których szeroki asortyment dostępny jest w drogerii online SuperKoszyk.pl. Bardzo zaciekawiła mnie postać właścicielki – Ireny Eris, która w tej reklamie występowała. Postanowiłam przeszukać Internet i znalazłam kilka ciekawych faktów o marce, którą stworzyła Irena Eris oraz przede wszystkim dowiedziałam się, że ona SPEŁNIŁA SWOJE MARZENIE! Choć na początku musiała wiele przejść, to potem stała się pracownikiem w laboratorium i kroczkami zbierała fundusze oraz energię do stworzenia swojej własnej marki, a to wszystko dzięki marzeniom, które w końcu udało jej się spełnić.

Skoro sama nieco poznałam historię powstania marki Dr Irena Eris, to chciałabym się też moją wiedzą podzielić z Wami i w dzisiejszym poście przygotowałam dla Was kilka krótkich ciekawostek o samej właścicielce, jak i o marce Dr Irena Eris.

 

Zaczęło się od problemów z cerą

Irena Eris nie mogła znaleźć odpowiedniego kosmetyku na swoje dolegliwości skórne, dlatego też przysięgła sobie, że sama znajdzie kosmetyk, który pomoże jej uporać się z problemami na jej skórze.

 

Irena Eris w wieku 33 lat wraz z mężem założyła firmę

To jest dowód na to, że nie wszystko musimy zrobić od razu po studiach. Czasami lepiej poczekać, zainwestować w siebie oraz, przede wszystkim, w swoją wiedzę i doświadczenie. Dopiero potem świadomie możemy podjąć decyzję o założeniu i rozwijaniu swojej własnej firmy.

 

Szczęście w nieszczęściu

Szansę na otwarcie własnej działalności Dr Irena Eris dostała niestety w przykrych dla niej okolicznościach. Inwestycję umożliwił jej spadek po bliskiej osobie. Dzięki temu Irena Eris mogła stworzyć swoją wymarzoną markę. Na początku tylko we dwie – ona i jej mama – opracowywały receptury i stopniowo budowały markę, która była spełnieniem jej największych marzeń. Mąż Eris zajął się rozwożeniem produktów do sklepów i nie miał bezpośredniego wpływu na patenty opracowane przez swoją żonę.

 

Zainteresowanie rośnie, czas założyć fabrykę!

Z pewnością Eris nie raz spędzała dnie i noce na stworzeniu opatentowanych kosmetyków. Jednak produkcja kremów przez dwie osoby zajmowała wiele czasu, którego wraz z rosnącym zainteresowaniem kosmetykami pozostawało coraz mniej. W związku z tym postanowiła, że wybuduje swoją własną fabrykę. W ten sposób w Piasecznie powstało pierwsze laboratorium kosmetyczne pod marką Dr Irena Eris.

 

Irena Eris – Dama Biznesu i Bizneswoman roku!

Dr Irena Eris została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami przyznawanymi wybitnym osobowościom świata biznesu:

  • w 1998 roku otrzymała tytuł Damy Biznesu przyznany przez Biznes Center Club
  • w 1999 roku została okrzyknięta biznesmenem roku przez Główną Szkołę Handlową
  • w 1999 roku otrzymała Nagrodę Kisiela za stworzenie własnego przedsiębiorstwa
  • w 2003 roku otrzymała Perłę Biznesu za najlepszą markę w Polsce.

 

Od 2 do 800 pracowników

Na początku marka Dr Irena Eris miała tylko dwóch pracowników, obecnie jest ich już aż ponad 800. Dodatkowo wcześniej produkowano tylko jeden rodzaj kremu, a teraz w swojej ofercie Dr Irena Eris ma kilka marek i aż kilkaset produktów. Rocznie w kosmetycznym laboratorium Eris wytwarzanych jest aż 200 000 000 różnego rodzaju kosmetyków! Wymarzony biznes się kręci i przynosi pewnie ogromne zyski!

 

Lirene, Under Twenty, Pharmaceris – marki Dr Irena Eris

Lirene, Under Twenty i Pharmaceris to marki produkowane przez Dr Irena Eris. Są eksportowane do 30 krajów na całym świecie! Z największym powodzeniem do Azji i Europy środkowo-wschodniej. Przyznam się, że nie wiedziałam o tym, że wyżej wymienione marki są produkowane przez Dr Irena Eris. Dopiero wgłębiając się w historię powstania laboratoriów kosmetycznych Eris dowiedziałam się, że używane w moim domu na co dzień kosmetyki są produktem powstałym dzięki jej marzeniom.

 

I co? Nadal uważacie, że niektórych marzeń nie da się spełnić? Historia Ireny Eris pokazuje, że w życiu warto marzyć, warto mieć plany na przyszłość, aby czasami w najmniej oczekiwanym momencie wpleść je do swojego życia.

 

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *