olej arganowy zastosowanie
Jak działa...

Jak działa… olej arganowy? Sprawdź obiekt pożądania milionów kobiet.

Olej arganowy to kosmetyk, którego wspaniałe działanie jest od lat na ustach wszystkich. Jego dobroczynne właściwości są powszechnie znane, a możliwość wszechstronnego zastosowania sprawia, że jest to produkt prawdziwie uniwersalny. Skóra, włosy, paznokcie – każda część ciała korzysta z jego pożytecznego wpływu.

Olejek arganowy – pochodzenie

kosmetyki z olejem arganowym

Złoto to szczególnie cenny kruszec – kochają go kobiety i pragną mężczyźni. Olej arganowy nazywany jest płynnym złotem Maroka, co oznacza, że jest jego prawdziwą dumą i stanowi niesłabnący obiekt pożądania. Gorący, egzotyczny klimat Maroka jest idealny do rozwoju Arganii Żelaznej – rośliny będącej źródłem tego wyjątkowego kosmetyku. Rekordowe temperatury czy wielotygodniowa susza sprawiają, że wiele roślin nie wytrzymuje tak ekstremalnych warunków. Argania jest rośliną endemiczną, co oznacza, że występuje wyłącznie w jednym miejscu na świecie i to właśnie w trudnych warunkach klimatycznych Maroka odnajduje się znakomicie. Wysoką odporność na trudne warunki zapewnia jej system korzeniowy, który potrafi sięgać nawet 30 metrów w głąb ziemi. By uzmysłowić sobie jak duża to odległość, należy powiedzieć, że mniej więcej taką wysokość posiada 10-piętrowy wieżowiec. Argania jest długowieczna – okazy liczące sobie 200-400 lat nie należą do rzadkości. Również na pierwsze owoce trzeba nieco poczekać – potrafią pojawić się dopiero po 40-50 latach.

Wytwarzanie oleju arganowego

Tradycyjnie olej arganowy wytwarzany był przez kobiety z ludu Berberów – rdzennej ludności terenów Maroka. Produkcja obecnie jest zautomatyzowana w części lub całości, jednak wciąż etapy takie jak zbiory czy łupanie nasion są wykonywane ręcznie. W tradycyjnej produkcji dużą rolę odgrywały kozy, dzięki którym nasiona był zmiękczane, a dostanie się do środka twardego orzecha możliwe. Obecnie rolę kóz zastąpiła technologia, dzięki której można zaoszczędzić sporo czasu i energii, a same zwierzęta trzymane są z dala od roślin, które nierzadko chronione są przez strażników. Kozy stanowią dzisiaj jedno z największych zagrożeń dla drzew Arganii – po owoce potrafią wspinać się na sam szczyt korony.

olej arganowy właściwości

By uzyskać 1 litr oleju należy użyć około 30-35 kilogramów orzechów. Nasiona zbierane są ręcznie, zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Zbierane są wyłącznie orzechy, które same spadły z drzewa – zerwane lub strząśnięte wykazują wysoką podatność na pleśnienie i gnicie. Z uwagi na brak dostępnych środków transportu oraz trudne tereny, w których rosną drzewa Arganii, transport orzechów do wioski odbywa się najczęściej na plecach i głowach zbierających. Wiedząc jak wygląda proces produkcji oraz mając świadomość wyjątkowości Arganii można lepiej zrozumieć wysoką cenę samego oleju.

Olej arganowy – właściwości

Olej arganowy posiada potężną moc pozytywnego wpływania na ludzki organizm. Jego skoncentrowana siła wpływa dobroczynnie na włosy, paznokcie i skórę. Sekret tkwi w idealnie wyważonych proporcjach kwasów Omega 6 i 9, dużym nasyceniu witaminą E oraz zawartości innych składników aktywnych. Jego uniwersalne właściwości sprawiają, że doskonale sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry i włosów doskonale wpływając na wszelkie problemy.

olej arganowy skóra włosy paznokcie
Działanie oleju arganowego:

  • antyoksydacyjne – zawartość składników aktywnych sprawia, że olej ma silne działanie chroniące przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.
  • przeciwstarzeniowe – dzięki odpowiedniemu nawodnieniu, poprawie elastyczności i głębokiemu odżywieniu skóra pielęgnowana olejem arganowym zdecydowanie wolniej poddaje się upływowi czasu.
  • regeneracyjne – silnie odżywcze działanie oleju wpływa na regenerację skóry. Unormowana zostaje praca gruczołów łojowych, sucha, odwodniona skóra zostaje nawilżona, a jej ochronna bariera odbudowana i wzmocniona.
  • przeciwzapalne i łagodzące – zawartość fitosteroli wspomaga regenerację skóry, która ukojona zdecydowanie lepiej radzi sobie z zewnętrznymi zagrożeniami oraz zachowuje doskonałą kondycję.
  • nawilżające – wsparcie bariery ochronnej skóry sprawia, że utrata nawilżenia przebiega znacznie wolniej, a sama skóra jest miękka, gładka i elastyczna.

Poznaj kosmetyki zawierające olej arganowy:

1. Nawilżająca wazelinka do ust | 2. Pomadka koloryzująca | 3. Odżywczy olej do włosów | 4. Krem do rąk | 5. Arganowy olejek do włosów 3w1 | 6. Odżywka do włosów farbowanych | 7. Peeling solny do ciała | 8. Arganowa maseczka do włosów | 9. Krem do twarzy na dzień i noc | 10. Masło do skóry suchej i podrażnionej | 11. Pielęgnujący żel pod prysznic


Pozostańmy w kontakcie – zapisz się na newsletter i oszczędzaj wiedząc o dniach darmowej dostawy, promocjach i wyprzedażach. Gwarantujemy, że otrzymasz tylko interesujące informacje i upolujesz niejedną okazję.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10 zł na najbliższe zakupy – kliknij tutaj!

Słyszałaś już o SuperKlubie? Jeśli nie – przeczytaj dlaczego powinnaś dołączyć. Jeśli tak – dołącz do nas!

Tak – chcę dołączyć do SuperKlubu i wymieniać punkty na atrakcyjne rabaty!

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *