Dom

Jak pomalować jajka, czyli kreatywne pisanki

Pisanki to jedna z rzeczy, która najmocniej kojarzy mi się z Wielkanocą. Kolorowe jajka – malowane, obklejane, farbowane w cebuli, nadają świątecznego nastroju mieszkaniu. Dziś zainspiruję Cię jak pomalować jajka, jak zrobić kreatywne pisanki.

Jajka farbowane w cebuli

To sposób naszych babć, ale nadal popularny i bardzo prosty. Nie musimy ograniczać się tylko do pofarbowania jajek, w prosty sposób możemy dodać też różne wzorki – np. przyklejając małe listki lub kwiatki przed barwieniem. Tu możesz zobaczyć jak farbować jajka w cebuli.

jajka farbowane w cebuli

Jeśli interesuje Cię naturalne farbowanie jajek to zobacz naturalne barwniki do jajek i pofarbuj jajka kawą, herbatą czy kurkumą.

naturalne barwniki do jajek

Możesz tez zrobić marmurkowe jajka, już bez skorupek.

Wystarczy ugotować jajka, delikatnie je postukać z każdej strony by skorupka popękała i zafarbować je w barwniku – tu radzę skorzystać z barwników spożywczych lub naturalnych barwników do jajek jak jagody, buraki czy modra kapusta. Ugotowane i popękane jajka umieć w woreczku z barwnikiem i odstaw na jakieś 30 minut do zafarbowania.  Tu przeczytasz jak zrobić to krok po kroku.

marmurkowe jajka

Minimalistyczne pisanki

Jeśli jesteś fanem minimalizmu, prostoty, a Twoje mieszkanie to głównie biel lub tzw. styl norweski, spodobają Ci się poniższe propozycje na dekoracje wielkanocnych jajek.

kreatywne pisanki

pisanki minimalistyczne

pisanki minimalistyczne

kreatywne pisanki

Pisanki, które pokochają Twoje dzieci

Czyli kolorowe, ze zwierzaczkami lub minionkami.

pisanki minionki

Tutaj zobacz jak zrobić pisanki minionki.

kreatywne pisanki (1)

kreatywne pisanki (2)

A może Ty podzielisz się swoimi dziełami?

źródła zdjęć: ciaoflorentina.com, justshortofcrazy.com, momluck.com, shelterness.com, style-files.com, flaxandtwine.com, littleredwindow.com, apumpkinandaprincess.com, liagriffith.com

2 komentarze

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *