Makijaż

Jakich kosmetyków użyć do konturowania twarzy?

Idealny makijaż potrafi skutecznie podkreślić nasze atuty, a także jednocześnie ukryć przykre mankamenty. Ile razy zdarzyło Ci się z zazdrością patrzeć na makijaż gwiazd, dzięki któremu wyglądają wyjątkowo? Obecnie, dzięki ogromnej dostępności dobrych kosmetyków, każda z Nas może zafundować sobie taki makijaż. Aby makijaż był dobrze wykonany, a jego efekt robił wrażenie, bardzo ważne jest konturowanie twarzy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie optycznie odmienić naszą twarz i jej kształt. Często, w tym temacie pojawia się wiele pytań: jakich kosmetyków użyć do konturowania twarzy? A także, jak skutecznie je wykonać?

Konturowanie twarzy krok po kroku.

Konturowanie twarzy może zdziałać cuda, przy użyciu różnych kosmetyków możemy swojej twarzy podarować nowy zaskakujący wygląd. Dzięki kilku trikom z łatwością możemy ją wyszczuplić, nadać jej nowy kształt, uwydatniając jednocześnie jej walory.

Od czego zacząć? Na początek warto wybrać odpowiednie kosmetyki do konturowania twarzy. Do wyboru, mamy dwie metody, na sucho i na mokro. Konturowanie twarzy na sucho, wykonujemy przy użyciu sypkich kosmetyków, pudrów w kamieniu i bronzerów. Co za tym idzie, jeśli wybierzemy konturowanie twarzy na mokro, warto zaopatrzyć się w płynne pudry i korektory. Gdy zależy nam na długotrwałym efekcie i prostszej aplikacji warto wybrać płynne kosmetyki. Konturowanie na sucho zajmuje zaledwie 5 minut, lecz wymaga dużej wprawy, gdyż w wyniku niestarannego nałożenia, zamiast doskonałego efektu, otrzymamy szpecące plamy. Do konturowania twarzy, poza podkładem warto przygotować sobie jeszcze kilka innych kosmetyków:

  • Korektor, najlepiej ton jaśniejszy niż stosowany przez Nas podkład,
  • Bronzer lub korektor dwa tony ciemniejszy od podkładu,
  • Puder transparentny dopasowujący się do kolorytu naszej skóry,
  • Beauty blender lub inne aplikatory do makijażu jak np. pędzle.

Podczas wykonywania makijażu stosujemy jedną podstawową zasadę: Wszystko co na naszej twarzy jest do ukrycia, np. duży nos lub szerokie czoło, musi zostać zacienione ciemniejszymi kosmetykami np. bronzerami, a to co chcemy uwydatnić – rozjaśniamy. Z uwagi na to, konturowanie twarzy owalnej i okrągłej realizujemy w trochę inny sposób.

Modelowanie twarzy za pomocą kosmetyków, pozwala nam uzyskać trójwymiarowy efekt, stosowanie samego podkładu w jednym kolorze spłaszcza naszą twarz i pozbawia ją naturalnego wyglądu.

 

Konturowanie twarzy okrągłej, polega na wyszczupleniu twarzy oraz na uwydatnieniu kości policzkowych wraz z jej wydłużeniem. Sekret konturowania tego typu urody tkwi w odpowiednim zaznaczeniu konkretnych partii twarzy. Boczne zaokrąglone, miejsca, zakrywamy bronzerem, a rozświetlaczem, zaznaczamy środkową część twarzy. Przyciemniamy również miejsca pod kośćmi policzkowymi oraz skrajne części czoła.

 

Konturowanie twarzy owalnej wymaga od nas najmniej pracy. Brązujemy i przyciemniamy o maksymalnie 2 tony wszelkie zagłębienia na naszej twarzy, np. boki nosa, policzki pod kością policzkową, oraz linię żuchwy. Uwypuklenia rozjaśniamy tj. miejsce nad ustami, łuki brwiowe i grzbiet nosa.

 

Konturowanie twarzy trójkątnej wymaga od nas większej precyzji. Twarz trójkątna charakteryzuje się silnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi i wystającym podbródkiem. Należy pamiętać aby przesadnie nie cieniować tych partii twarzy. Jasnym korektorem, podkreślamy środek czoła i podbródek, a cieniujemy szerokie czoło i kości policzkowe.

 

Konturowanie twarzy, kosmetyki i ich aplikacja.

Podczas konturowania należy pamiętać aby każdy z kosmetyków nadkładać pojedynczo i czystymi osobnymi aplikatorami, dzięki czemu unikniemy efektu plam i „brudzeniu” się kosmetyków.

Sposób konturowania twarzy zawszę dopasowujemy do kształtu twarzy, jeśli jednak nie potrafimy jednoznacznie sprecyzować jaki kształt posiadamy, warto zapamiętać kilka uniwersalnych trików.

Jasne kosmetyki nakładamy między brwi, na grzbiet nosa, pod nos i na brodę. Są to najczęściej i najchętniej uwydatniane partie twarzy. Korektor należy także nałożyć na cienie pod oczami dwoma zdecydowanymi ukośnymi ruchami, od jednego kącika oka po drugi. Tworząc trójkąt. Dzięki temu ukryjemy popularne worki pod oczami, kryjąc zmęczenie i ciężką noc. Ciemny korektor lub bronzer należy nałożyć na miejsca które chcemy ukryć. Posiadając szerokie czoło, należy nałożyć bronzer na górną część twarzy i pod kośćmi policzkowymi.

Tak wykonane konturowanie skutecznie wymodeluje Naszą twarz i optycznie poprawi jej symetrie. Nasza twarz zyska atrakcyjną trójwymiarowość. Należy jednak pamiętać, że konturowanie twarzy wiąże się z nałożeniem większej ilości kosmetyków, dlatego w efekcie otrzymujemy cięższy makijaż bardziej pasujący na wieczorne wyjście, niż na co dzień do pracy.

 

Sprawdź promocje:

 

Zobacz także:

Super Pani Domu

Kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Uwielbia dbać o dom, ale przede wszystkim o siebie. Na blogu sprzeda Wam kilka tricków, a także opisze kosmetyki, które testowała.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *