krem na przebarwienia potrądzikowe
Twarz

Kremy na przebarwienia na twarzy

Pod wpływem słońca, po ciąży, z powodu wieku lub zmian hormonalnych. Przebarwienia pojawiają się na twarzy z różnych powodów, jednak zawsze wiążą się z dyskomfortem. Dlaczego? Każda kobieta marzy bowiem o nieskazitelnej cerze, a wyróżniające się na skórze plamki skutecznie niweczą ten plan. Jesienna aura sprzyja walce z niedoskonałościami – Słońce o tej porze roku jest oddalone od Ziemi i jego promienie działają ze zdecydowanie mniejszą siłą niż latem – ryzyko pogłębienia przebarwień jest zatem o wiele mniejsze. Jeśli chcecie dowiedzieć się jaki jest dobry krem na przebarwienia po trądziku i na co zwracać uwagę wybierając go – zapraszamy do artykułu!

Krem na przebarwienia skóry – jak dobrać i na co zwracać uwagę?

Chcąc pozbyć się przebarwień na twarzy warto wiedzieć z jakim rodzajem mamy do czynienia. Wbrew pozorom nie każda plamka jest taka sama, a i dobry krem na przebarwienia nie z każdym rodzajem poradzi sobie tak samo skutecznie. Przebarwienia na twarzy możemy podzielić na kilka rodzajów:

  • piegi – efekt nierównomiernego nagromadzenia barwnika i zaburzonej pracy melatocytów. Choć wiele osób uważa je za niezwykle urocze, równie wiele chce się ich pozbyć. Wyraźnie widać tu korelację pomiędzy słońcem, a przebarwieniami – piegi najczęściej pojawiają się wiosną i latem, by pozostać na twarzy do późnej jesieni.
  • ostuda – plamy powstające pod wpływem zmian hormonalnych, najczęściej widoczne u kobiet w okresie ciąży oraz laktacji. Chociaż istnieje wiele skutecznych kremów na przebarwienia, by uchronić się przed ostudą najlepiej jej zapobiegać. Jak? Kremy z wysokim filtrem, kapelusz z szerokim rondem oraz cień powinny załatwić sprawę. Opalanie zdecydowanie nie lubi się z ciążą – czekając tą przyjemnością do rozwiązania możemy skutecznie zapobiec przebarwieniom.
  • plamy wątrobowe – wbrew nazwie nie mają nic wspólnego z wątrobą. 🙂 Uwidaczniają się w wyniku dużej ekspozycji na słońce, nazywane są też starzeniem posłonecznym. Najczęściej pojawiają się na twarzy oraz dłoniach, z uwagi na ich odsłonięcie.
  • malanoza Riehla – obejmuje najczęściej policzki i skronie, a jej przyczyną są produkty o działaniu fotouczulającym. Fotouczulające działanie mogą mieć zarówno perfumy, kremy jak również niektóre zioła. Warto zwracać uwagę na składy ekologicznych, ziołowych smarowideł – te z dodatkiem np. rumianku czy arcydzięgla lepiej zostawić na pochmurne dni.

skuteczny krem na przebarwienia na twarzy

Co powinien zawierać najlepszy krem na przebarwienia?

Wiedząc jakie istnieją rodzaje przebarwień możemy zabrać się za ich redukcję. Zawsze pomocne bywają domowe sposoby – nakładanie plasterków ziemniaka czy maseczka z dodatkiem soku z cytryny może przynieść spodziewany efekt. Co robić jednak, gdy problem nie daje się usunąć tradycyjną metodą? Producenci kosmetyków przygotowali ofertę, która jest skuteczną odpowiedzią. By wybrać najlepszy produkt, warto wiedzieć co powinien zawierać. Oto lista składników, które powinien mieć skuteczny krem na przebarwienia.

  • witamina C – silny antyoksydant opóźniający procesy starzenia. Dzięki lekkiemu działaniu złuszczającemu pomaga uporać się z plamkami i jest dobrym uzupełnieniem kremu na przebarwienia
  • niacynamid – czyli po prostu witamina B3. Dostarczany skórze regularnie sprawia, że cera jest miękka, gładka i ma ujednolicony koloryt. Oprócz działania rozjaśniającego przebarwienia ma też właściwości przeciwzapalne, zwężające pory i stymuluje produkcję kolagenu
  • retinol – jest pochodną witaminy A i skutecznie pomaga usuwać zarówno przebarwienia potrądzikowe jak i sam trądzik. Niezwykle skuteczny, jednak zawsze powinien być stosowany w połączeniu z filtrem UV o wysokim SPF, ze względu na ryzyko wystąpienia fotouczulenia.
  • kwasy – w procesie usuwania przebarwień istotne jest regularne złuszczanie naskórka. Kremy zawierające kwasy są w tym niezwykle pomocne, umożliwiają bowiem stopniowe złuszczanie bez efektu podrażnienia czy schodzącej skóry. Ze względu na różnorodność dostępnych na rynku kwasów warto dobrać ich rodzaj i stężenie do własnych potrzeb. W przypadku początku przygody z kwasami, polecamy kwas azelainowy, który jest właściwy nawet dla wrażliwej skóry.

Stosując krem na przebarwienia warto pamiętać o tym, że efekty widoczne będą nie szybciej niż po kilku tygodniach regularnego stosowania. Składniki aktywne będą miały szansę właściwie zadziałać dopiero osiągając odpowiednią koncentrację w skórze.

A jakie są Wasze ulubione kremy na przebarwienia? Może pomocne okazały się domowe metody? Czekamy na komentarze z Waszej strony! 🙂

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *