Lifestyle

Krótkie fryzury kobiece – powracający hit?

Nowy rok już za nami, a więc czas na coroczne postanowienia i zmiany. Poprzednie miesiące dały nam czas do namysłów i do zaobserwowania najpopularniejszych cięć w nowym roku. Nie ma co ukrywać, że wiele z nich stało się popularnymi trendami a te mniej stosowane odeszły do lamusa. Przyglądając się najmodniejszym fryzurą obecnego roku, łatwo możemy zauważyć, że większość z nich inspirowana jest cięciami lat 90. a niektóre z nich nawet 80. Ku zaskoczeniu, kobiety chętnie wybierają cięcia typu krótki bob, bowl cut czy też pieczarka, popularnych jeszcze dla czasów hardstyle’u. Oczywiście wszystkie te fryzury z biegiem lat nabierają nowocześniejszych kształtów, przez co w obecnych czasach zyskują coraz większe zainteresowanie.

Choć większość osób jest zdania, że powyższe fryzury nie są kobiece, w efekcie potrafią one zdecydowanie odmłodzić naszą twarz. Ponadto, wyglądają bardzo nowocześnie, są seksowne oraz co ważniejsze nadzwyczaj proste w stylizacji. Nie ma co ukrywać, że na taki rodzaj cięcia decydują się kobiety odważne i pewne siebie. Takie, które nie boją się odważnego wyglądu. Drogie Panie, pamiętajcie, że krótka fryzura nie musi od razu oznaczać ścięcia na chłopczyce. To również wielka oznaka kobiecości i poczucia stylu.

Komu sprzyja krótka fryzura?

Pomimo chęci zmian, musisz też zwrócić uwagę na kształt swojej twarzy, która w tym wypadku, gra istotną rolę. Jeżeli rysy twojej twarzy są raczej zaokrąglone, zdecydowanie powinnaś wybrać cięcie z grzywką. Odsłonięte uszy i skroń znacznie poszerzają i zaokrąglają twarz. Dlatego też, powinnaś ich unikać. W przypadku twarzy kwadratowej, zdecydowanie poleca się krótkie cięcie, na tak zwany bob lub skośnie ściętą grzywkę. Taki rodzaj fryzury zdecydowanie wydłuży Twoje rysy twarzy. Jeśli nie do końca jesteś przekonana co do kształtu swojej twarzy, możesz go w prosty sposób sprawdzić. Do tego będziesz potrzebowała jedynie szkolnej linijki. Jeśli, odległość płatka ucha od brody jest większa niż 5,7 centymetrów, lepiej nie decyduj się na krótką fryzurę i pozostań przy obecnej długości.

Krótkie włosy i długa grzywka

Taki rodzaj cięcia nosi nazwę Pixie i możemy śmiało powiedzieć, że w dzisiejszych czasach zyskało ono dużą popularność. Taką fryzurę możemy zaobserwować u znanych i lubianych gwiazd, jak Małgorzata Kożuchowska czy Katy Perry. Taka fryzura, pomimo swojej ograniczonej długości, daje wiele możliwości. Jeśli, chcemy stylizować się na kobietę pewną siebie, zaczeszmy włosy do siebie, jeśli natomiast chcemy być nieco delikatniejsze, umocnijmy je pianką do włosów. Pixie tworzy idealną kompozycję z chłodnymi odcieniami blondu oraz siwym. Ponadto, jego efekt znacznie odmładza twarz, przez co chętnie wybierana jest przez kobiety po czterdziestce. Taki rodzaj fryzury wyjątkowo eksponuje takie części ciała jak szyja i uszy. Jeśli dodamy do tego odrobinę delikatnej biżuterii, stworzymy świetny look.

Jak od garnka, czyli powracający bowl cut 🙂

Bowl cut charakteryzuje się mocno wygolonymi bokami oraz potylicą. Całą fryzurę wzbogaca prosta grzywka na czoło. Taki rodzaj cięcia nie od razu znajduje swoich zwolenników, fryzura zdecydowanie zalicza się do tych specyficznych oraz oryginalnych. Dlatego też decydują się na niego nieliczne kobiety, które nie boją się ekstrawagancji oraz nowoczesności. Warto wspomnieć, że bowl cut nie pasuje do każdej kobiecej twarzy i wymaga regularnych rys twarzy. Dlatego przed jej tworzeniem warto jest poprosić o poradę. Bowl cut zdecydowanie mocno eksponuje szyje, przez co można ją wzbogacić o delikatną biżuterię. Taka fryzura dobrze wygląda w jednolitej bądź mieszanej barwie.

Na pieczarkę…

…czyli zdecydowane trendy lat 90. Tego typu fryzurę ciężko jest jednoznacznie zdefiniować. A to za sprawą kilku wariantów jej stylizacji. Głównym zamiarem fryzury jest cięcie nie dłuższe niż ramiona nie krótsze niż broda. Istnieje wiele rodzajów ułożenia końcówek, które mogą być ścięte na prosto, lekko postrzępione lub ułożone warstwami. Ich dobór zależny jest od struktury włosa oraz kształtu twarzy. Szczególnie wyróżniającą się cechą fryzury na pieczarkę jest cięcie włosów warstwowo. Czyli stopniowo od najkrótszych pod spodem do najdłuższych z wierzchu. Taki sposób sprawi kształtem, wrażenie grzybka. Strzyżenie warstwowe to idealne alternatywa dla słabo układających się włosów, podatnych na podwijanie. Należy wspomnieć, że fryzura na pieczarkę jest nadzwyczaj prosta w utrzymaniu. W celu zwiększenia efektowności fryzury, należy ją wzmocnić pianką, zależną od wymaganego utrwalenia. Następnie grubą, półokrągłą szczotką przy pomocy suszarki, delikatnie podkręcić końcówki w kierunku głowy. Końcowy efekt utrwalmy drobną ilością lakieru.

Krótkie fryzury znów wracają do mody. Cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród młodych, ale także i dojrzałych kobiet. Chętnie wybierane przez kobiety odważne z poczuciem własnej wartości. Lubiące ekstrawagancję i nowoczesność. Nie ma co ukrywać, że niegdyś uznawane za męski styl, dziś stały się największym trendem całego świata.

Super Pani Domu

Kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Uwielbia dbać o dom, ale przede wszystkim o siebie. Na blogu sprzeda Wam kilka tricków, a także opisze kosmetyki, które testowała.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *