Dom,  Sprzątanie

Idzie wiosna! A jak tam Twoje okna? :-)

Święta Bożego Narodzenia już dawno za nami, co nie oznacza jednak, że możemy wymigać się od porządków. Nadchodzi wiosna, a co za nią idzie wiosenne porządki. Kiedy słoneczne promienie przedzierają się przez nasze okna, ukazują wszelkie niedociągnięcia związane z zaniedbaniem naszych okien. Można stwierdzić, że wiosna ma swój synonim, którym jest mycie okien.?? Szczególnie wtedy zauważamy wszelkie nieczystości i pragniemy się ich pozbyć. To właśnie czas, kiedy wraz z natura budzimy się do życia i pełni energii, zabieramy się za odłożone na później obowiązki. ??Nie ma więc nad czym się zastanawiać i czym prędzej wziąć w dłoń ściereczkę i płyn.

Kiedy najlepiej zacząć mycie okien?

Przede wszystkim musisz być wypoczęty i pełny energii. To podstawowa zasada, dzięki której będziesz mógł się wziąć za sprzątanie. Nie trać czasu na szukanie wymówek, tylko spróbuj wykorzystać go do pożytecznych czynności. Kolejny etap to kontrola obecnej pogody, nie bierz się za mycie okien, kiedy pogoda nie jest w stanie zapewnić Ci oczekiwanych rezultatów. Unikaj deszczowych dni, twoja praca szybko może stać się niedoceniona a efekty błyskawicznie zostaną zniszczone. Również wiatr nie będzie sprzyjającym czynnikiem, gdyż z pewnością naniesie irytujący pył. Żeby nie było tak dobrze, zbyt słoneczny dzień również nie zapewni nam komfortu w wykonywanej pracy. Mocne promienie słoneczne oraz gorące powietrze, w szybkim czasie wysuszy nasze środki, przez co będziesz musiał nałożyć je jeszcze raz.

 jak myć okna

Klucz do sukcesu- czyli dobra organizacja to podstawa

Harmonogramy, rozpiski czy plany to nie koniecznie to o co nam chodzi. Dobra organizacja to również dobre rozplanowanie Twoich czynności. Nie chodzi tu o wypisanie poszczególnych punktów na kartce, bo przecież dobrze wiemy, jak umyć okno. Jednakże, nie ma co ukrywać, że dobrym będzie wyznaczenie sobie elementów okna, które powinniśmy umyć w pierwszej kolejności. Od czego powinieneś zacząć? Zdecydowanie od ramy.? Doczyszczenie plastikowych elementów znacznie ułatwia dalsze czynności. W momencie, gdy odstawiłabyś ją na później, mogłabyś zniweczyć całą swoja pracę. Kolejny etap to usunięcie nadmiaru kurzu, do tego możesz użyć wilgotnej ściereczki lub ręcznika papierowego. Mycie okna zaczynaj zawsze od jego zewnętrznej strony, zawsze w jednym kierunku, zawsze jednym pociągnięciem. Tak, aby nie pozostawiać nieprzyjemnych smug.

Szybko, tanio i skutecznie

Każdy z nas marzy o tym, aby nasze okna były czyste, a co ważniejsze, żeby ich mycie nie zajmowało nam wiele czasu. Dzięki takiej motywacji poznajemy coraz więcej sposobów, które usprawniają nam te czynności i przynoszą równie szybkie efekty. Zamiast zaopatrzać się w litry, specjalistycznych płynów i preparatów postaw na sprawdzone produkty, które z pewnością znajdziesz w swoim domu. Pozwolą one nie tylko na oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Będziesz zadowolona nie tylko z rezultatów, ale także z oszczędności, które się z tym wiążą. ?? Przygotowanie domowych mikstur nie zajmuje dużo czasu, a potrafi przynieść naprawdę zadowalające efekty.

Domowe produkty zamiast sklepowych preparatów

Niezaprzeczalnie pierwszym produktem, który przyda nam się do wiosennych porządków będzie ocet winny. Wykorzystywany również w walce z kamieniem, z łatwością poradzi sobie z brudem na oknach. Jego użycie nie wymaga od nas wielu przygotowań, ocet należy zmieszać z ciepłą wodą i miękką gąbeczką wetrzeć w szybę. Następnie przetrzeć okno sucha ściereczką bądź papierowym ręcznikiem i cieszyć się niesamowitym efektem. Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu octu, możemy również użyć soku z cytryny.? Równie skutecznym rozwiązaniem, będzie codziennie użytkowany, płyn do mycia naczyń. Płyn idealnie sprawdzi się jako spontaniczny preparat, który od ręki nada się do użytku. Jeśli, mamy problem z uciążliwymi plamami, warto użyć do ich wyeliminowania sody oczyszczonej. Pomoże ona w rozpuszczeniu zabrudzenia, a dodatkowo stworzy na szybie ochronną barierę.

Walka z zaciekami i smugami

Smugi to powstałe podczas mycia, nieprzyjemnie wyglądające ślady. Często powstają podczas używania nieodpowiednich środków oraz mycia okien w niekorzystną dla nas pogodę. Nie dość, że są ciężkie do usunięcia to dodatkowo nie wyglądają za dobrze i psują końcowy efekt naszej pracy. W Internecie możesz znaleźć wiele specjalistycznych środków, które gwarantują przejrzyście gładką taflę okna. Ale zastanów się, czy jest sens przepłacania za środki, które w naszym przypadku mogą się nie sprawdzić? Najlepiej będzie użyć do ich eliminacji domowych sposobów, które są zdecydowanie bardziej opłacalne, a co ważne w stu procentach skuteczne. Do tego świetnie nada się gazeta, najlepiej, żeby była szara. Gazetę należy zgnieść, tak aby była miękka, po czy przetrzeć nią szybę. Taki sposób sprawi, że Twoja szyba będzie gładka i przejrzysta. Jeśli, w tym momencie nie mamy pod ręką gazety, możemy przetrzeć nasze okno mieszanką wody z octem. Ocet sprawi, że tafla szyby stanie się gładka, a dodatkowo wzmocnimy szybę o ochronna barierę. Dzięki niej będziesz mogła cieszyć się czystym oknem, znacznie dłużej niż dotychczas.?

Produkty przydatne przy myciu szyb:

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *