Lifestyle

Naturalne składniki w kosmetykach – hit czy kit?

Większość kosmetyków o właściwościach ścierających ma w swoim składzie plastikowe mikrodrobiny, które są szkodliwe dla życia człowieka i zanieczyszczają środowisko. Codziennie do wód trafia ok. 8 ton plastikowych mikrodrobin. Naturalne składniki wykorzystywane do produkcji preparatów kosmetycznych są bezpieczne dla środowiska i całkowicie biodegradowalne.

Kolorowe mikrodrobiny z kosmetyków zostają z nami na zawsze

Wiele kosmetyków dostępnych na rynku ma w swoim składzie polietylenowe mikrodrobiny. Zadaniem tych małych kolorowych kuleczek jest ścieranie i oczyszczanie naskórka. Ze względu na swoją efektywność produkty te cieszą się wśród klientów i klientek wysokim zainteresowaniem. Niewiele osób wie, że te mikrogranulki są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Niebezpieczeństwo jest tak duże, że prezydent Barack Obama podpisał umowę, zakazującą w USA wykorzystywanie plastikowych mikrogranulek w kosmetykach. Jeden produkt, np. żel pod prysznic z drobinami, zawiera średnio ok. 300-500 tysięcy polimerowych granulek. Po każdej kąpieli granulki te dostają się do systemu kanalizacji, a stamtąd prostą drogą do rzek, mórz i oceanów.

Ze względu na mały rozmiar, nie powstrzymują ich filtry w oczyszczalniach ścieków. Granulki zalegają w organizmach zwierząt morskich, a my jedząc ryby, wprowadzamy plastik do naszego organizmu. Mikrogranulki nie są biodegradowalne, więc raz wpuszczone do obiegu, zostają w nim na zawsze.

naturalne składniki - mikrogranulki

Naturalne składniki, czyli zwrot ku trosce o nasze życie i zdrowie

Plastikowe granulki z powodzeniem można zastąpić naturalnymi składnikami. Naturalne materiały peelingujące i oczyszczające są całkowicie biodegradowalne. Drobiny otrzymywane z naturalnych składników nie zanieczyszczają środowiska i są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Wśród takich produktów znajdują się: sól, cukier, kawa, zmielone skorupki orzechów, mielone migdały lub suszony miąższ owocowy w postaci drobnych wiórek. Alternatywne dla polimerowych granulek materiały to również: pumeks, krzemionka, ryż, granulaty woskowe czy mikrokrystaliczna celuloza. Surowce te mogą być stosowane także w produkcji kosmetyków sygnowanych jako organiczne czy naturalne. Istnieje wiele biodegradowalnych zastępników mikrogranulek, które wykazują dużą efektywność w złuszczaniu i oczyszczaniu naskórka. Składniki te są trwałe i bezpieczne dla środowiska.

Filozofia, która przyświeca producentom wykorzystującym naturalne składniki, ma na uwadze poszanowanie zdrowia ludzkiego i dbanie o kondycję środowiska.

watch full movie Poorna 2017

Super Pani Domu

Kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Uwielbia dbać o dom, ale przede wszystkim o siebie. Na blogu sprzeda Wam kilka tricków, a także opisze kosmetyki, które testowała.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *