Dom

Patyczki zapachowe Air Wick- poczuj zapach w domu

Dziś kilka słów o zapachu w mieszkaniu, a konkretniej patyczkach zapachowych. Jak zatem działają patyczki zapachowe Air Wick?

Zapach to jedna z tych rzeczy, które mogą mieć wpływ na to, jak czujemy się w danym miejscu. Nasz zmysł powonienia sprawia, że czując różne zapachy, szybko kojarzymy je z konkretnymi sytuacjami. Zadbany dom przede wszystkim pachnie czystością, która powinna być podstawą do wprowadzania pozostałych elementów świeżości. Na rynku istnieje szereg produktów, które kuszą swoimi zapachami – możemy wybierać wśród różnego rodzaju odświeżaczy w sprayu, żelu, mgiełek wodnych, świec zapachowych – automatycznych, ręcznie „sterowanych”, wiszących, stojących..

DSC_0509

Bardzo często decyduję się na patyczki zapachowe. Ich zastosowanie w moim przypadku jest odpowiednie do sypialni – miejsca, w którym piękny zapach jest obowiązkowy, jednak nie może być on zbyt intensywny.

Na jakiej zasadzie działają patyczki zapachowe ?

To proste – patyczki zapachowe wchłaniają olejek, stopniowo napełniając pomieszczenie pięknym zapachem. Sam wybór olejku nie jest przypadkowy – musi mieć on odpowiednią gęstość, aby był dobrze absorbowany. Dlatego nie warto rozcieńczać mieszanki innymi płynami, które patyczki ze względu na swoją strukturę nie będą mogły wchłonąć.

Ja zdałam się na gotowy produkt – poznajcie dyfuzor zapachowy Air Wick.

patyczki zapachowe

Patyczki zapachowe Air Wick zapakowane są w kartonik, ozdobiony ilustracjami odpowiadającymi zapachowi. Nie ma mowy o rozlaniu się produktu – przed pierwszym użyciem należy zdjąć sreberko, zabezpieczające olejek przed wydostaniem się z naczynia. Miks zapachowy bardzo szybko wchłania się w dołączone do zestawu patyczki. Jest to długotrwały proces, dzięki któremu przez cały czas mamy możliwość cieszenia się pięknym zapachem wnętrza. Ja wybralam patyczki zapachowe z linii Fuksja i Słodkie Kwiaty – woń znana mi z innych urządzeń marki Air Wick.
Zapach rozwija się bardzo subtelnie, osiągając swoje maksimum już po około piętnastu minutach od odpieczętowania – pozostaje jednak wyczuwalny przez cały okres parowania olejku. Jeden flakon (ok. 20 zł) zazwyczaj wystarcza mi na miesiąc. Jest to idealna długość działania – zapach możemy w miarę często zmieniać, by się nim nie znudzić.


Niestety nie posiadamy chwilowo w sprzedaży patyczków Air Wick.


Z wielką chęcią wracam do rattanowych patyczków Air Wick, które są jednymi z moich ulubionych. Szanowne Czytelniczki, jakich produktów Wy używacie chcąc nadać charakter pomieszczeniom?

patyczki zapachowe

Michalina Mielnicka

Pasjonatka mody oraz dobrych kosmetyków. Perfekcyjna Pani Domu - żaden brud się przede nią nie uchowa! Kobieta pracująca, z głową pełną pomysłów, fanka szycia i przeróbek, perfekcjonistka z ogromnym sercem do gotowania.

4 komentarze

 • Anna

  Witam, wczoraj kupiłam te patyczki do pokoju który ma 15m2 i dobrej pory nie czuje ich, dopiero jak powącham z odległości ok 20 cm

  • Urszula Wawrzyn

   Urszula Wawrzyn

   Anno, nasz nos przyzwyczaja się do zapachów – zwłaszcza tych ładnych. 🙂 Czasami nie czujemy świecy zapachowej lub odświeżacza, ale po wyjściu z pomieszczenia okazuje się, że całkiem ładnie pachnie. Ewentualnie patyczki posiadają naprawdę delikatny zapach i warto mieć to na uwadze przy następnych zakupach.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *