Włosy

Proste i szybkie fryzury w 5 minut

Rano przed wyjściem z domu częstym moim problemem jest brak czasu! na cokolwiek… A jeśli chodzi o włosy lubią nie układać się tak jak powinny. Postanowiłam znaleźć różnego rodzaju proste fryzury, które można zrobić w około 5 minut ! 🙂 Myślę, że taki post będzie przydatny dla wielu z was!

szybkie fryzury w 5 minut

Po pierwsze szybki KOK – można go zrobić już na pół długich włosach i będzie wyglądał idealnie.
Jak wykonać szybki kok:  Rozczesane włosy grzebieniem natapiruj lekko u nasady, a następnie spryskaj lakierem i dokładnie zwiąż w wysoki kucyk. W kolejnym etapie można użyć wypełniacza do koka bądź starą skarpetę która trzeba rozciąć, bo mogła się zwinąć.

Nałóż skarpetę bądź wypełniać na włosy i powoli zawijaj wokół. Jeżeli włosy się nie trzymają można przypiąć je spinkami lub wsuwkami. Odstające kosmyki zaczesz szczotką ‘kokówką’ lub zwykłą szczoteczką do zębów (ponieważ ma ściśle obok siebie włożone włoski). Najwygodniejsza, prosta i bardzo szybka fryzura na co dzień i na ważne wyjście – taki kok na walentynki się sprawdzi 😉 .

jak zrobić kok 2

jak zrobić szybki kok

jak zrobić szybki kok

Innym przykładem fryzury może być delikatne, dziewczęce upięcie. Sprawdzi się rewelacyjnie do szkoły, pracy bądź po prostu na wyjście z domu. Kobieta powinna o siebie dbać każdego dnia, a to właśnie włosy są wizytówka każdej z nas!

Jak wykonać takie upięcie: Wystarczy zrobić kucyk z tyłu głowy – w miarę nisko, następnie poluzuj gumkę i schowaj końcówki do środka. Dzięki wsuwce można wszystko dokładnie upiąć jeśli jakikolwiek kosmyk wystaje. Końce można lekko natapirować by zyskały na objętości.

delikatne i zmysłowe upięcie włosów

delikatne upięcie

szybkie fryzury w 5 minut

Następną propozycją jest kok z zawijanych włosów.
Jak wykonać taki kok: Rozczesz włosy i zrób kucyka z tyłu głowy na średniej wysokości. Wszystkie włosy z kucyka natapiruj grzebieniem, dzięki temu będzie większa objętość koka; drugą gumkę zawiąż na końcach, przedziel kucyk na pół i wywijaj jak w poprzedniej wersji fryzury około 3-4 razy (końcówki do środka kilka razy, dzięki czemu wyjdzie zawijany kucyk). Zaciśnij mocniej gumkę, natapiruj końce i zepnij wszystko w jednego luźnego koka.

kok z zawijanych włosów

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię i moje propozycje na szybkie fryzury przypadły Ci do gustu!

źródła zdjęć: tasri7at.com,be-forever-young.blog.onet.pl,zszywka.pl,szybkie-fryzury.blogspot.com,tu-to.fr,

 

Zobacz także:

Joanna Drąg

Miłośniczka DIY, czyli drugiego życia własnej garderoby i nie tylko! Uwielbia wykonywać makijaże oraz stosować nowości kosmetyczne. Z wykształcenia technik - fryzjer, a obecnie Pani pedagog.

2 komentarze

  • Profryzjer

    Bardzo fajne fryzury przed wyjściem jak się nie ma czasu można coś takiego zrobić, ciekawe. Parę razy zdarzyło mi się zrobić taką fryzurkę na szybko ale takich pomysłów jeszcze nie widziałam 😉

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *