Produkty dla niemowląt

W czym prać ubranka niemowlaka?

Pewnie nie raz zastanawialiście się w czym prać ubranka niemowlaka. Czy te wszystkie proszki, żele i płyny do prania ubranek małych dzieci naprawdę są bezpieczniejsze? Czy to nie jest chwyt marketingowy i tak naprawdę nie ma znaczenia w czym pierzemy, bo przecież proszek i tak się wypłukuje.

Cheerful baby sitting in pink bath gown, isolatedDziś Pani Ewa Gyrczuk, wykwalifikowany specjalista w zakresie pediatrii oraz medycyny rodzinnej, postara się rozwiać Wasze wątpliwości.

„Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że skóra jest największym narządem naszego organizmu. U dorosłego człowieka zajmuje powierzchnię od 1,5 do 2 m.kw. Jest nie tylko narządem czucia, spełnia też dużo innych funkcji tj.: ochrona organizmu przed działaniem czynników zewnętrznych, termoregulacja, wymiana wodno-elektrolitowa, gospodarka witaminowa, ochrona przed promieniowaniem UV. I co niebagatelne, przez skórę wchłaniane są niektóre substancje – zarówno leki, jak i toksyny. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o jakość wszystkich preparatów, z którymi styka się skóra małego dziecka.

Skóra niemowląt jest dużo bardziej delikatna, niż u dorosłych – ma cieńszy naskórek, wykazuje małą sprężystość i nie posiada ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Ma natomiast znacznie większą powierzchnię w odniesieniu do masy ciała niż u człowieka dorosłego. Dlatego małe dzieci są bardziej narażone na zwiększone wchłanianie preparatów kontaktujących się ze skórą tj. leki czy inne substancje chemiczne.

Ze względu na swoją delikatną budowę oraz nierozwiniętą w pełni warstwę ochronną, skóra maluszków wymaga szczególnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz detergentów. Należy wybierać produkty niezawierające wybielaczy optycznych, fosforanów, parabenów, sztucznych barwników, agresywnych środków zapachowych. Środki, w których pierzemy ubranka dziecka powinny być delikatne i nie wywoływać reakcji alergicznych.

jelp

Takie wymagania spełniają produkty marki Jelp. Są hipoalergiczne i bezpieczne już od pierwszego dnia życia. Proszki ze środkiem zmiękczającym, żele do prania oraz nowość: kapsułki, to tylko niektóre produkty z bogatej gamy marki Jelp.
Ważne, aby osoby sprawujące opiekę nad dzieckiem, które biorą je na ręce, przytulają, również używały kosmetyków i detergentów przeznaczonych dla dzieci.”

Jak sami widzicie, warto zadbać o specjalne produkty do pielęgnacji ubranek Twojego dziecka. Odpowiedź na pytanie w czym prać ubranka niemowlaka jest prosta: w środkach do tego przeznaczonych.

Super Pani Domu

Kobieta, która żadnej pracy się nie boi i na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Uwielbia dbać o dom, ale przede wszystkim o siebie. Na blogu sprzeda Wam kilka tricków, a także opisze kosmetyki, które testowała.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *