znicze witrażowe nowości
Dom

TOP5 zniczy – poznaj rodzaje i różnice

Wprawdzie do 1 listopada zostało jeszcze trochę czasu, jednak część z nas swoich zmarłych bliskich odwiedza cały rok. Ilość dostępnych w sprzedaży zniczy może przyprawić o zawrót głowy, dlatego przedstawiamy Wam TOP5 najciekawszych na rynku dostępnych rodzajów.

Rodzaje zniczy

By podczas ostatecznego wyboru mieć pewność, że nabywamy produkt idealnie spełniający nasze potrzeby musimy wiedzieć jakie istnieją dostępne opcje. Wraz z rosnącymi oczekiwaniami klientów niejeden producent zniczy wypuszcza na rynek przeróżne produkty. Sprawdź TOP5 najciekawszych propozycji.

znicze szklane bardzo duże

Znicze artystyczne

Pierwszym rodzajem z omawianych zniczy są znicze artystyczne. Cechują się dużą estetyką, niebanalną formą i często wysoką jakością – zawsze zwracają uwagę i sprawiają, że produkt wyróżnia się na tle innych. Do grona zniczy artystycznych możemy zaliczyć znicze witrażowe, z ozdobnymi elementami metalowymi czy z dekoracjami wykonanymi z plastiku lub żywicy. Również rodzaj użytego materiału ma tutaj znaczenie – nie są rzadkością znicze szklane ze szkła tęczowego czy wykonane z mozaiki.

Znicze ledowe

Led jako źródło światła zdobywa coraz większą popularność. Dzięki niewielkiemu poborowi energii i stosunkowo długiej żywotności żarówki, producenci umieszczają ledowe oświetlenie w przeróżnych produktach – znicze nie są tu odosobnieniem. Znicz led cechuje się długim czasem świecenia – to ich największa zaleta i zarazem cecha, która sprawia, że jest to produkt poszukiwany przez wiele osób. Producenci podając czas świecenia wspominają o 20 czy nawet 60 dniach nieprzerwanego działania. Znicze led są też doskonałym rozwiązaniem w momencie, gdy dostęp do cmentarza jest utrudniony lub dzieli nas od niego znaczna odległość.

znicze sklep internetowy

Znicze szklane

Mimo dużego wyboru zniczy plastikowych nieprzerwaną popularnością cieszą się znicze szklane. Ich zaletą jest często niebanalny wygląd oraz ciężar, który sprawia, że niesprzyjające warunki atmosferyczne nie są dla nich przeszkodą. Znicze na cmentarz są wyrazem naszej pamięci o zmarłych bliskich, dlatego tak ważny jest dla nas często ich wygląd. Na rynku obecnie dostępny jest szeroki wybór wzorów, kolorów i kształtów. Znicze artystyczne nie są też już rzadkością. Dostępna różnorodność sprawia, że każdy z łatwością może wybrać produkt, który w pełni spełnia oczekiwania.

Znicze witrażowe

Kolejnym rodzajem z omawianych zniczy są znicze witrażowe. Mieniące się mnogością kolorów wyglądają szczególnie pięknie. Ten rodzaj zniczy jest wyjątkowo ozdobny, nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że kolorowe szkło doskonale współgra ze światłem razem tworząc bardzo zgrany duet. Znicz witrażowy jest jak małe dzieło sztuki – kolorowe szkiełka mogą układać się na nim we wzór lub stanowić prostą, ale bardzo efektowną mozaikę. Ten rodzaj zniczy, podobnie jak znicze artystyczne stanowią produkt niebanalny, który trafi w najbardziej wyrafinowane gusta.

znicze lampiony

Znicze ceramiczne

Wśród mnogości wyboru kształtów, kolorów i wzorów do łask wracają znicze ceramiczne. Ich prosta, ascetyczna budowa i minimalistyczna forma sprawia, że wiele osób wybiera właśnie ten rodzaj podczas wizyty na cmentarzu. Znicze gliniane mają bardzo prostą budowę i to właśnie ona skłania coraz więcej osób na decyzję o takim rozwiązaniu. Pośród wielu innych, niekiedy niestety dość niskiej jakości produktów znicz gliniany zawsze wygląda dobrze – klasyka bowiem nigdy nie wychodzi z mody.

znicze internetowy sklep

1. Znicz szklany | 2. Znicz z aniołem | 3. Znicz z plastikową podstawą | 4. Znicz latarnia | 5. Ozdobny znicz szklany  | 6. Znicz ze zdobieniem | 7. Znicz z motywem róży | 8. Znicz szklany latarnia | 9. Znicz ozdobny

Znicze w sklepie internetowym

O ile w ciągu roku z reguły nie ma problemu z kupnem znicza, o tyle w okresie poprzedzającym początek listopada często wybór jest już okrojony. W sklepach królują najprostsze wzory, których głównym i z reguły jedynym atutem jest niska cena. Jeśli chcemy zadbać o to, by kupowane przez nas znicze zachwycały niespotykanym wzorem i w pozytywny sposób wyróżniały się na tle innych warto rozważyć kupno w sklepie internetowym. Dobrze zapakowane i zabezpieczone powinny w nienaruszonym stanie dotrzeć pod nasze drzwi, bez konieczności wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *